Home Krása a móda Mandarinky jsou hotový zázrak pro pleť i tělo!

Mandarinky jsou hotový zázrak pro pleť i tělo!

305
blank
blank

Osvěží nejen naše chuťové buňky, ale i pleť i tělo
Mandarinka je pro mnohé symbolem vánoc díky své nezaměnitelné vůni, která bývá spjata právě s tímto obdobím v roce. Ale jíst mandarinky je skvělý nápad během celého roku.

Můžete je klidně jíst i každý den, při trávení citrusů se totiž netvoří škodlivý odpad, protože organismus potřebuje k jejich zpracování pouze půlhodinu.

Proč jsou vlastně mandarinky tak populární? Kromě toho, že se dají jednoduše oloupat, například na rozdíl od pomerančů, jsou taky krásně šťavnaté a chutné. A mají mnoho blahodárných účinků, o kterých se obecně mnoho neví. Že obsahují vysoký podíl vitamínu C, je však všeobecně známo. Méně se pak ví, že v mandarinkách naleznete i další vitaminy (jako je A, E a skupina B), minerály (draslík, vápník, hořčík či fosfor) a významné množství vlákniny!

Posilujete si imunitu a pomáhají při nachlazení, co se nyní na podzim a v zimě dost hodí.

Obsahují až sedmkrát více přírodního synefrinu než ostatní citrusy. Synefrin uvolňuje ucpaný nos při zmíněných chorobách ..

Výraznou složku tvoří také voda, díky čemuž mají mandarinky nižší obsah kalorií a jejich konzumace také pomáhá k hydrataci organismu.

Nechutnají vám blanky jednotlivých stroužků? Chyba! Spolu s dužinou totiž obsahují vysoký obsah pektinu, což je druh vlákniny, která se podílí na čištění trávicí soustavy a celkově má ​​blahodárné účinky na naše zažívání. Díky vláknině nám navíc po jídle déle vydrží pocit sytosti!

Vůně mandarinky, o které jsme psali v úvodu, se využívá i v aromaterapii! Má totiž zklidňující účinky na naši mysl a pomáhá bojovat s migrénami. Éterický olej se za studena lisuje z kůry čerstvě natrhaných mandarinek.

Díky obsahu vitamínu A, C a antioxidantů může konzumace mandarinek zpomalovat stárnutí pleti, pomáhá jí k mladistvému ​​vzhledu, pružnosti a zářivosti. Pokožku také chrání před škodlivými vlivy UV záření a reguluje tvorbu vrásek. Často se využívá v kosmetickém průmyslu, kde je mandarinka oblíbenou ingrediencí.