Home Celebrity Čínská cenzura vykuchala z Bohemian Rhapsody jakoukoli zmínku o homosexualitě

Čínská cenzura vykuchala z Bohemian Rhapsody jakoukoli zmínku o homosexualitě

72
blank
blank

Čínští diváci můžou do kina na snímek Bohemian Rhapsody, který je volně inspirován životem Freddieho Mercuryho. Ve filmu se řeší také zpěvákova homosexualita a jeho úmrtí na AIDS. Nic takového ale neuvidí Číňané. Cenzura jejich komunistické vlády totiž vykuchala z filmu jakoukoli zmínku o homosexualitě či AIDS a zcela vystřihla také scény o Freddieho milostném vztahu s Jimem Huttonem.

Čínská verze tak Freddieho představuje jako excentrického zpěváka, který měl poměr s Mary Austin. Což je fakt. Měl. Ale krom toho také se stovkami mužů z celého světa.

Číňané vědí, že Mercury zemřel na následky AIDS, protože to není žádným tajemstvím, hovoří se o tom otevřeně od roku 1991, kdy odešel ze světa živých. Navíc je to součástí všech Freddieho životopisů na internetu.

Jenže ačkoli není v Číně homosexualita trestná, nesmí se o ní mluvit či ji jakkoli zobrazovat ve filmech a médiích. Také proto diváci kinofilmu Bohemian Rhapsody neuvidí scénu, v níž se členové skupiny Queen převlečou do ženských šatů při natáčení klipu k písni I Want to Break Free.