Home Celebrity Pozůstalí Michaela Jacksona žalují HBO kvůli dokumentu Leaving Neverland

Pozůstalí Michaela Jacksona žalují HBO kvůli dokumentu Leaving Neverland

300
blank
blank

V zoufalé snaze zabránit vysílání dokumentu Leaving Neverland v americké celostátní televizi HBO se právníci pozůstalosti Michaela Jacksona rozhodli bojovat kardinální žalobou o sto milionů dolarů. Zažalovali HBO a její rodičovskou společnost Time Warner o zmíněnou částku za hanobení pověsti Michaela Jacksona. Televize HBO ale oznámila, že navzdory žalobě dokument 3. a 4. března tohoto roku odvysílá.

Právníci Jacksonovy pozůstalosti a Optimum Productions podali žalobu u Vrchního soudu v Los Angeles, v níž se uvádí: „Michael Jackson je nevinný. Tečka. V roce 2005 byl podroben soudnímu procesu, v němž byly aplikovány zákony a právo důkazů před nezávislým soudcem a porotou a byly vyslechnuty obě strany, a byl ospravedlněn inteligentní porotou. Deset let po jeho smrti jsou tu stále lidé, kteří se snaží vydělávat na jeho obrovském celosvětovém úspěchu a využívat jeho excentričnosti. Michael je snadný cíl, protože tu už není, aby se mohl bránit, a zákon nechrání zesnulé před pomluvou a očerňováním, je jedno, jak extrémní ty lži jsou.“

Za poškozování dobrého jména hodlají Jacksonovi advokáti vysoudit sto milionů dolarů.

„Navzdory zoufalé snaze podkopat tento film se naše plány nemění. HBO hodlá vysílat dvoudílný dokument Leaving Neverland 3. a 4. března. To umožní každému divákovi osobně si udělat názor na ten film a jeho tvrzení, která předkládá,“ uvedl mluvčí HBO.