Home homepage Pokud máte doma mikrovlnku, měli byste ji přestat používat. Neuvěříte, jak je...

Pokud máte doma mikrovlnku, měli byste ji přestat používat. Neuvěříte, jak je toto zařízení smrtící!

100
blank
blank

Mikrovlnné trouby najdeme téměř v každé domácnosti. Používá to každý, kdo si chce rychle ohřát něco k jídlu. V mikrovlnné troubě je zařízení zvané Magnetron, které produkuje vlnovou energii. Tato energie zase mění polaritu molekul z pozitivní na negativní. Při zahřívání se mění milionkrát za sekundu. Mikrovlny bombardují částice jídla a způsobují, že polarizované částice vyzařují stejnou frekvenci milionkrát za sekundu. Tím se potravina ohřeje, ale zároveň způsobí strukturální izomerii, tedy poškození strukturních molekul potraviny.

Nebezpečí

Švýcarský biolog a specialista na potraviny Dr. Hans Hertel identifikoval účinky ohřátého jídla v mikrovlnné troubě. Osm týdnů žilo osm dobrovolníků v kontrolovaném prostředí a jedli neobvyklá syrová jídla, tradičně vařená jídla a jídla ohřívaná v mikrovlnné troubě. Vzorky krve byly testovány po každém jídle. Jídlo ohřáté v mikrovlnné troubě způsobilo významné změny v chemii krve. 

Nebezpečí elektromagnetického záření

Přemýšleli jste někdy nad tím, proč je jídlo vyjmuté z mikrovlnné trouby často nerovnoměrně ohřáté? Je to proto, že mikrovlny rozvibrují molekuly vody na potravinách, a protože povrchy potravin neobsahují stejné množství vody, ohřev se stává nerovnoměrným. Studie na Stanfordské univerzitě zkoumala účinky mikrovln na mateřské mléko. Jeden výzkumník uvedl, že „mikrovlnným ohřevem lidského mléka i při nízké regulaci by mohla být zničena některá z jeho důležitých schopností bojovat s nemocemi.“ Bylo také zjištěno, že kromě zahřívání docházelo v mléce k mnoha dalším rušivým změnám.

Pokračujte na další straně.